Afet Kardeşliği Sürecinin Aşamaları

Anasayfa » Afet Kardeşliği Sürecinin Aşamaları
  1. Ülkemizde meydana gelen deprem, sel, yangın maden faciası gibi herhangi bir afet sonrasında Afet Kardeşliği sosyal medya hesaplarından, afetzedelerin başvuruları için çağrıya çıkılır.
  2. Sosyal medya hesaplarında çağrıya yapılan başvurular, öncelik sıralamasına göre değerlendirilmek üzere afetzedelerle iletişime geçilir.
  3. Afetzedelerin acil durum gereksinimleri sıralamaya alınır.
  4. Afetzedelerin acil durum gereksinimlerine göre önceden planlarak işbirlikleri yapılan psikolojik, ayni ve nakdi destekleri kapsayan “afet destek içerikleri” oluşturulur,
  5. Afet destek içeriklerine göre, Afetzede ile Afetzedeye destek olacak Afet Kardeşleri sanal ortamda bir araya getirilerek afet kardeşliği protokolü gerçekleştirilir.
  6. Afet Kardeşliği Platformu: Destek alacak afetzedelerin tespiti, destek vermek isteyenlerin beyanlarına göre olanakların tespiti, taraflar arasında iletişimin gerçekleşmesi, yardımlaşma sürecinin sağlıklı ve kanunlara uygun işleyişinin koordine edilmesi ve afet sonrasında hayatın normalleşme sürecinde afetzedelere mentorluk edilmesi gibi işlevleri yerine getirmektedir.
Whatsapp
Afet Kardeşliği
Afet Kardeşliği
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?